TARGI MOTEK 2024 – STUTTGART
08 – 11.10.2024 HALA 3, STOISKO 3505
Laubach, 26 sierpnia 2024 r.
Grupa ROEMHELD zaprezentuje całą gamę innowacji w zakresie technologii montażu i manipulacji. Podczas swojej premiery targowej oraz wkrótce również na rynku zostaną zaprezentowane pierwsze komponenty serii „moduhub New Generation”: nowy modułowy system do stanowisk montażu ręcznego.
Kolejne nowości to moduLift do detali o masie do 80 kg (z opcjonalną osią obrotową), nowy, prosty moduł obrotowy DMHe 140 do elementów o masie do 150 kg oraz lekka, mobilna prasa do montażu łożysk.
Na targach Motek odbywających się w dniach od 08 do 11 października 2024 w Stuttgarcie, w hali 3 na stoisku 3505 mogą Państwo zapoznać się kompleksowo z całą gamą rozwiązań ROEMHELD z dziedziny technologii montażu i manipulacji.
“moduhub New Generation to nazwa nowego systemu modułowego, którego pierwsze moduły zostaną zaprezentowane na targach Motek. Ta nowa seria składa się z komponentów, które są bardziej wydajne, wszechstronne i w pewnym stopniu kompatybilne z siecią. ROEMHELD zmodernizował również konstrukcję i zoptymalizował produkcję, dzięki czemu klienci mogą skorzystać z niższych cen. W niedalekiej przyszłości nowy system modułowy będzie stopniowo rozszerzany.
Nowa gama produktów rozpoczyna się od elektrycznych kolumn podnoszących. Te kolumny podnoszące mają cztery poziomy siły dla detali o masie aż do 500 kg, oferują skoki do 600 mm i prędkości do 50 mm/sekundę, aby umożliwić krótkie czasy cyklu. Opcjonalnie do kolumn
podnośnych można dodać moduły obrotowe z funkcją ciągłego obrotu.
Umieszczone w zewnętrznym profilu rowki umożliwiają zamocowanie wsporników, platform odkładczych i uchwytów. Poruszają się one wraz z osią podnoszenia lub pozostają nieruchomo w stosunku do operatora, jeśli oś podnoszenia jest odpowiednio ustawiona. Montaż zewnętrznym profilem wyposażonym w rowki do góry zapewnia lepszą odporność na kurz i brud.
Alternatywnie kolumny mogą być obsługiwane za pomocą pilota ręcznego lub nożnego. Baterie do niezależnego zasilania także należą do komponentów rozbudowanego systemu modułowego moduhub, podobnie jak moduły obrotowe i moduły jezdne.
Oprócz modeli z napędem elektrycznym pojawi się także nowa wersja z hydraulicznym systemem podnoszenia, obsługiwana za pomocą dźwigni nożnej. Może ona podnosić detale o masie do 600
kg, przy skoku do 600 mm.
ROEMHELD rozszerza swój istniejący system modułowy moduhub o stacjonarny, elektrycznie napędzany moduLift z osią obrotową dla detali o masie do 40 kg. W wersji bez osi obrotowej detal o masie do 80 kg można podnieść na optymalną wysokość montażu, dzięki czemu można go ergonomicznie i bezpiecznie montować.
ModuLift charakteryzuje się dużym ponad 1200 mm skokiem, który osiągany jest przy prędkości do 60 mm/sekundę. Obie osie obsługiwane są za pomocą pilota ręcznego lub nożnego i są samoblokujące w dowolnej pozycji. Funkcja wyłączania zapobiega kolizjom, gdy element jest opuszczany. Opcjonalna oś obrotu może obracać detale w sposób ciągły.
Nowy moduł obrotowy z napędem elektrycznym umożliwia również ciągły obrót dla ciężaru przedmiotu obrabianego do 150 kg. Można go łatwo łączyć ze wszystkimi kolumnami podnośnymi systemu modułowego moduhub, a dzięki swojej solidnej i prostej konstrukcji jest oferowany w atrakcyjnej cenie.
ROEMHELD po raz pierwszy na targach Motek zaprezentuje mobilne urządzenie do montażu łożysk. Ergonomiczna prasa do łożysk waży zaledwie 20 kg i jest dostępna w wersji poziomej i pionowej. Przy zastosowaniu zawieszenia na balanserze, operator może pracować nie odczuwając większego zmęczenia.
Skok 200 mm umożliwia precyzyjne osadzanie i łączenie części z siłą od 10 do 100 kN, ręcznie lub automatycznie i pełną powtarzalność procesu. Można to indywidualnie programować w dwóch krokach. Urządzenie obsługuje części o średnicy wewnętrznej od 30 mm do średnicy zewnętrznej 145 mm. Oznacza to, że nawet duże i ciężkie części, takie jak łożyska kulkowe, tuleje, śruby i elementy obudowy, można łatwo zespolić.
Prasę do łożysk można łączyć z modułami systemu moduhub, na przykład z kolumnami podnośnymi lub modułami jezdnymi, dzięki temu można stworzyć indywidualne stanowisko montażowe.
Czy to w technice medycznej, budowie maszyn, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i rolniczym, czy też przy produkcji obudów do smartfonów: technologie i produkty GRUPY ROEMHELD są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych już od ponad 80 lat.
Stale rosnąca oferta ponad 25 000 pozycji katalogowych obejmuje innowacyjne i inteligentne rozwiązania do ręcznego i automatycznego mocowania i ustawiania narzędzi, przedmiotów obrabianych, urządzeń i palet, a także do obsługi i montażu. Znajdują zastosowanie w wielu firmach
przemysłowych na całym świecie, zwłaszcza w obróbce skrawaniem, technologii formowania, przetwórstwie tworzyw sztucznych i druku 3D.
Nacisk kładziony jest zawsze na wydajność i produktywność – poprzezminimalne czasy przezbrajania, szybką produkcję i wysoką elastyczność.
Innowacja poprzez tradycję: ROEMHELD ma swoje korzenie w założonej w 1707 roku odlewni Friedrichshütte, która nadal należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm Zarządzana przez właścicieli grupa spółek składa się z trzech firm Römheld GmbH Friedrichshütte, Laubach/Niemcy, zajmuje się elementami mocującymi detale, techniką montażu i obsługi procesów manipulacji oraz techniką mocowania i wymiany narzędzi. Systemy mocowania w punkcie zerowym, imadła maszynowe i systemy mocowania wieżowego są produkowane przez STARK Spannsysteme GmbH, Rankweil/Austria. Doradztwo techniczne oraz centrum rozwojowe w zakresie imadeł maszynowych, systemów mocowania wieżowego oraz technologii mocowania i wymiany narzędzi odbywa się w firmie Hilma-Römheld
GmbH w Wilnsdorf/Niemcy.
Grupa Roemheld zatrudnia około 530 osób i jest reprezentowana w ponad 50 krajach w ramach wykfalifikowanej sieci sprzedaży i serwisu. Osiąga roczną sprzedaż na poziomie ponad 90 milionów Euro.
TARGI MOTEK 2024 – STUTTGART
08 – 11.10.2024 HALA 3, STOISKO 3505