MOTEK Stuttgart 2023

przez
1351 1351 people viewed this event.

MOTEK Międzynarodowe Targi Automatyki Produkcji i Montażu

Efektywny i wydajny montaż oraz ergonomiczna obsługa dzięki modułom moduhub

ROEMHELD prezentuje na tegorocznych targach Motek rozwiązania modułowe, które umożliwiają większą elastyczność, wydajność i szybkość montażu. Komponenty moduhub firmy ROEMHELD można ze sobą łączyć i oferować różnorodne funkcje, takie jak podnoszenie, obracanie, przechylanie, mocowanie i przesuwanie przedmiotów obrabianych.
W ten sposób można szybko i łatwo spełnić zmieniające się wymagania dotyczące obsługi detali. Zarówno ręczne, jak i półautomatyczne stanowiska montażowe można szybko dostosować, rozbudować i zoptymalizować za pomocą zaledwie kilku zmian.
ROEMHELD zaprezentuje elementy i możliwości systemu moduhub od 10 do 13 października w Stuttgarcie, w hali 3 na stoisku 3512.

O systemie moduhub

Montaż i manipulacja ciężkimi elementami może stanowić duże wyzwanie zarówno dla pracowników, jak i procesów montażowych.
W tym miejscu pojawia się moduhub ze swoimi innowacyjnymi konfiguracjami modułów, które umożliwiają łatwy montaż i ergonomicznie optymalną obsługę.

Moduhub staje się wielofunkcyjnym rozwiązaniem

Moduły moduhub można łatwo łączyć, tworząc wielofunkcyjne jednostki. Poprzez prosty montaż i skręcenie ze sobą poszczególnych modułów, bezpośrednio jeden na drugim lub za pomocą dostarczonych płyt adapterowych, powstają solidne i elastyczne rozwiązania montażowe. Umożliwiają one sprawny i precyzyjny montaż komponentów.
Ergonomia odgrywa kluczową rolę, szczególnie przy ręcznym montażu ciężkich elementów. Dzięki zastosowaniu modułów moduhub ciężkie komponenty można bez większego wysiłku ustawić w żądanej pozycji montażowej i zmontować w optymalny pod względem ergonomii obsługi sposób.

Przynosi to liczne korzyści zarówno pracownikom, jak i procesom montażowym:

  • Wyższa wydajność pracy poprzez zmniejszenie wysiłku fizycznego
  • Redukcja zmęczenia
  • Utrzymanie wydajności u pracowników w starszym wieku
  • Redukcja chorób zawodowych i przestojów
  • Wzrost satysfakcji i dobrego samopoczucia
  • Skrócenie czasu montażu
  • Zwiększa elastyczność i przepustowość

Dodatkowo moduły moduhub zapewniają zgodność z przepisami. Zgodnie z wytycznymi, przy powtarzalnych czynnościach można przenosić obciążenie o masie maksymalnie 15 kg bez wsparcia. Dzięki moduhub wymagania te można łatwo spełnić.

ROEMHELD prezentuje na tegorocznych targach MOTEK nowe, ręczne urządzenie do montażu łożysk.

Działa hydraulicznie, co pozwala na osiągnięcie sił łączenia do 100 kN i zapewnia równomierne rezultaty łączenia. Można go elastycznie dostosować do odpowiednich wymiarów łożyska i oprawy za pomocą odpowiednich mocowań.
Dzięki zawieszeniu go na uchwycie balansującym wymagana przestrzeń w miejscu pracy jest niewielka, a jednocześnie urządzeniem można sterować ergonomicznie i bez większego wysiłku. W połączeniu z naszymi ergonomicznymi urządzeniami montażowymi można sprostać szerokiej gamie procesów montażowych w jednej operacji mocowania.
Ponieważ urządzenie jest mobilne w przeciwieństwie do prasy stacjonarnej, szczególnie nadaje się do dużych i ciężkich elementów. Oznacza to, że można uniknąć ponownego mocowania lub zmiany położenia elementu, które często jest konieczne podczas procesów łączenia. Skutkuje to znaczącym uproszczeniem procesów, a co za tym idzie oszczędnością czasu i kosztów.

Ręczne urządzenie do montażu łożysk

MOTEK Międzynarodowe Targi Automatyki Produkcji
Stuttgart 10-13.10.2023, HALA 3 STOISKO 3512

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres tomasz.czogala@code-one.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

10-10-2023 to
13-10-2023
 

Lokalizacja

Share With Friends