ITM INDUSTRY EUROPE 2024

przez
2574 2574 people viewed this event.

NOWOŚCI PRODUKTOWE

ROEMHELD na targach ITM INDUSTRY EUROPE:
Nowy system push-pull ułatwia wymianę narzędzi. 

Znajdziesz nas tutaj: Hala 3A stoisko 48

Maksymalna elastyczność systemy mocowania detali w obróbce CNC.

Uniwersalny system mocowania HILMA.UC 125 nadaje się do niemal nieograniczonej liczby zadań związanych z mocowaniem. Zarówno małe detale jak i duże płyty można mocować i obrabiać z dużą swobodą. Nawet przy zmieniających się wymaganiach produkcyjnych nie są wymagane dalsze inwestycje w nowe urządzenia mocujące.Na targach ITM Industry Europe ROEMHELD prezentuje jak skutecznie sobie z tym poradzić (04.06-07.06.2024).

Rozwiązania dla nowoczesnej obróbki

Kompleksowe rozwiązania do obróbki CNC. Mechaniczne i hydrauliczne systemy mocowania detali w obróbce CNC przeznaczone do obróbki pionowej, poziomej, obróbki 5-cio osiowej i automatyzacji. Systemy konwencjonalne, centrujące oraz systemy wieżowe.

Komponenty do budowy przyrządów obróbkowych

ROEMHELD oferuje szeroki asortyment produktów w zakresie techniki mocowania w obróbce CNC.

Komponenty hydrauliczne do budowy przyrządów obróbkowych są przystosowane do pracy w systemach automatycznych wymagających kontroli i monitorowania stanu zamocowania oraz odmocowania obrabianego detalu. Standardowe zakresy ciśnienia zasilającego 70 / 250 / 500bar.

Szeroki asortyment produktów pozwala firmie ROEMHELD zaoferować kompletne rozwiązanie dla prawie każdego zadania w obróbce CNC.

Zaczynając od elementów mocujących detal poprzez elementy sterujące i płyty wyposażane w gniazda z punktem zerowym aż do oszczędnych zasilaczy hydraulicznych pracujących w trybie wyłączenia.

Bezpieczna i wydajna obróbka CNC

Przyrządy obróbkowe pozwalają w ogromnym stopniu zwiększyć produktywność dzięki zapewnieniu powtarzalności dokładności zamocowania detalu oraz oszczędności czasu zamocowania i pozycjonowania detali w obróbce. Dzięki rozwiązaniom z zakresu monitorowania stanu zamocowania detali komponenty hydrauliczne ROEMHELD są stosowane we wszelkich projektach wymagających automatyzacji obróbki.

Systemy mocowań z punktem zero

Roemheld oferuje innowacyjne technologie szybkiego mocowania w oparciu o mocowania z punktem zero. Systemy mocujące są dostępne w wersji mechanicznej, hydraulicznej, pneumatycznej i elektrycznej.
Proces wymiany narzędzi, detali i przyrządów staje się szczególnie wydajny, jeśli wykorzystana zostanie technologia szybkiego mocowania oparta na gniazdach z punktem zerowym zapewniająca pełną dokładność przy pozycjonowaniu jak również odpowiednią siłę mocującą.

ROEMHELD: optymalizuje całościowe czasy procesów obróbki dzięki optymalizacji technologii mocowania detali.

Zdjęcie 1:
Uniwersalny system uniwersalnego mocowania detali HILMA.UC 125 (zdjęcie: ROEMHELD).

Zdjęcie 2:
Systemy mocowań centrujących, wieżowych i konwencjonalnych (zdjęcie: ROEMHELD).

Zdjęcie 3:
Systemy mocowań z punktem zerowym. Płyty i systemy szybkiego mocowania. (zdjęcie:ROEMHELD).

Zdjęcie 4:
Przykładowe komponenty do przyrządów obróbkowych. (zdjęcie: ROEMHELD).

TARGI ITM INDUSTRY EUROPE 2024 POZNAŃ, (04.06-07.06.2024)

 

Kompleksowe rozwiązania w zakresie wymiany narzędzi zwiększają produktywność

Krótkie czasy cykli, maksymalna wydajność: wszędzie tam, gdzie pracują prasy formujące i wykrawające, cały łańcuch procesu jest skracany w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Jednak wraz ze zmniejszającymi się rozmiarami partii produkcyjnych wzrasta liczba przerw spowodowanych zmianami narzędzi. Na targach ITM Industry Europe ROEMHELD prezentuje jak skutecznie sobie z tym poradzić (04.06-07.06.2024)

Kompleksowe rozwiązania do ustawiania i wymiany narzędzi tłoczących i wykrawających.

Łańcuch liniowy systemu push-pull przechowywany w solidnym zasobniku łańcuchowym

Wysoka i ciągła produktywność jest właśnie możliwa dzięki indywidualnym kompletnym systemom do efektywnej wymiany narzędzi. Nowością jest system push-pull, który przenosi narzędzia do 50 t do i z prasy za pomocą napędu łańcuchowego. Jest on przykręcony bezpośrednio do stołu prasy, i za jego pośrednictwem łańcuch transportuje narzędzie z prędkością 33 mm/s. Dostępne są również szybsze wersje z maksymalną prędkością 200 mm/s. Dodatkowe prowadzenie zwykle nie jest konieczne. System jest standardowo dostarczany bez sterowania, które jest dostępne jako opcja. Istnieją różne wersje dla różnych sytuacji przestrzennych w prasie. Jeśli stół prasy jest wystarczająco wysoki, magazyn łańcuchowy jest montowany wzdłuż stołu w kierunku w dół. W tym przypadku, ponieważ jest on otwarty od dołu, jest również odporny na zabrudzenia. Jeśli z drugiej strony wysokość stołu prasy jest zbyt niska, aby pomieścić łańcuch, dostępny jest magazyn łańcuchowy, w którym łańcuch jest przechowywany w kształcie spirali. System oferuje dodatkową możliwość, ponieważ możemy go zamontować przed lub za stołem prasy ale również można go zamontować na mobilnych konsolach transportowych do wymiany narzędzi.

Kompleksowe rozwiązania do przezbrojeń narzędzi tłoczących i wykrawających.

Nowy system push-pull doskonale pasuje do szerokiej gamy kompletnych rozwiązań do wymiany narzędzi w systemach tłoczenia i formowania. Szeroki asortyment produktów pozwala firmie ROEMHELD zaoferować kompletne rozwiązanie dla prawie każdej sytuacji.

Zaczyna się od systemów regałów: różne typy można precyzyjnie dostosować do odpowiednich wymagań zakładu produkcyjnego. Listwy kulkowe lub rolkowe w polach odkładczych regałów i wózkach do wymiany narzędzi, a później w konsolach transportowych zapewniają niezmiennie bezpieczną, szybką i wydajną oraz wymianę narzędzi.

Bezpieczna i wydajna wymiana narzędzi

Wózki do wymiany narzędzi transportują narzędzia między obszarem magazynowym a prasą. Tam operatorzy mogą z łatwością wprowadzić je do maszyny za pomocą naszych konsoli transportowych. Dzięki jednolitemu systemowi dokowania dla wszystkich regałów, wózków do wymiany i konsol transportowych, narzędzia można przemieszczać tylko wtedy, gdy wszystkie komponenty danego systemu są ze sobą bezpiecznie połączone. To znacznie zwiększa bezpieczeństwo pracowników podczas czynności manipulacyjnych.

Technologia mocowania magnetycznego ma wiele zalet

Rozwiązania do pozycjonowania, centrowania i mocowania narzędzi uzupełniają ogólną systemową koncepcję ROEMHELD. Systemy mocujące są dostępne w wersji mechanicznej, hydraulicznej, magnetycznej i elektromechanicznej.

Proces wymiany narzędzi staje się szczególnie wydajny, jeśli wykorzystana zostanie technologia mocowania magnetycznego. W tym przypadku mocowanie zajmuje tylko kilka sekund: wystarczy nacisnąć przycisk na sterowaniu i narzędzie jest mocowane za pomocą impulsu elektrycznego. Operatorzy nie muszą już wykonywać ręcznie jakichkolwiek dodatkowych czynności. Płyty magnetyczne nadają się do wszystkich narzędzi wykonanych ze stali ferromagnetycznych, niezależnie od geometrii, wielkości i wymiarów. Standaryzacja narzędzi nie jest konieczna.

ROEMHELD: optymalizuje czasy przezbrajania w branży przetwórstwa blach, tworzyw sztucznych i gumy

ROEMHELD jest światowym liderem w technologiach mocowania narzędzi do formowania blach. Jako optymalizator czasu przezbrojenia, grupa ROEMHELD, ze swoim bogatym portfolio technologii mocowania narzędzi, rozwiązuje prawie każde zadanie mocowania w branży przetwórstwa blach, tworzyw sztucznych i gumy. Magnetyczne, hydrauliczne i elektromechaniczne systemy mocowania mogą być stosowane w różny sposób i pomagają usprawnić i oszczędzić procesy w produkcji jednostkowej i seryjnej w prawie wszystkich gałęziach przemysłu. Ofertę uzupełniają produkty do wymiany matryc i narzędzi, w tym wózki do wymiany matryc, listwy rolkowe i konsole transportujące z napędem.

Zdjęcie 1:
Nowy system push-pull, który przesuwa matryce i narzędzia o masie do 50 ton do i z prasy za pomocą napędu łańcuchowego. Na zdjęciu mobilna konsola transportowa z napędem oraz systemem push-pull przed stołem maszyny (fot. ROEMHELD)

Zdjęcie 2:
System przesuwu z łańcuchem push-pull dostępny w różnych wersjach, odpowiedni dla prawie każdego rodzaju prasy: Na ilustracji napęd łańcuchowy jest zamontowany bezpośrednio na stole prasy i połączony ze standardową konsolą (zdjęcie: ROEMHELD).

Zdjęcie 3:
Firma ROEMHELD prezentuje na targach ITM Industry Europe 2024 zintegrowaną koncepcję obsługi i wymiany narzędzi do formowania i tłoczenia. Dzięki niemu narzędzia można łatwo, szybko i bezpiecznie przechowywać, transportować do maszyny oraz szybko i niezawodnie tam ustawiać i mocować (zdjęcie: ROEMHELD).

 

TARGI ITM INDUSTRY EUROPE 2024 – POZNAŃ (04.06-07.06.2024) Hala 3A stoisko 48

 

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres tomasz.czogala@code-one.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

04-06-2024 to
07-06-2024
 

Lokalizacja

Share With Friends