Eurobike 2023

przez
1175 1175 people viewed this event.
  • ROEMHELD świętuje premierę trzech nowości na targach Eurobike: trzy nowe produkty zapewniające ergonomiczny i wydajny montaż oraz naprawę jednośladów do 80 kg
  • Mobilne lub stacjonarne, do produkcji lub warsztatu, elektryczne lub ręczne — z opcjonalnym równoważeniem obciążenia

Laubach, 19 kwietnia 2023 r. ROEMHELD zaprezentuje na targach Eurobike 2023 trzy nowe innowacyjne produkty służące do montażu i naprawy rowerów, e-rowerów i rowerów cargo. Na wystawie po raz pierwszy firma zaprezentuje „Bike proMobil”, mobilne urządzenie montażowe, „Bike proStand”, nowe urządzenie do naprawy i konserwacji oraz „Bike basicLift”, kompaktowe i niezależne od źródła energii urządzenie montażowe. Na tych solidnych konstrukcjach można obsługiwać elastycznie, ergonomicznie i wydajnie jednoślady o masie do 80 kg.

Modele są niezwykle stabilne i zapewniają doskonały dostęp do roweru w każdej sytuacji. Bez rysowania lakieru rower jest delikatnie trzymany przez rurę podsiodłową, trzypunktowe mocowanie lub zaczepy mocujące. Adaptery mocujące można łatwo wymienić w razie potrzeby. W celu ergonomicznego montażu, naprawy i konserwacji rower można ustawić w dowolnej pozycji i zamocować w kilku prostych krokach.

Grupa firm ROEMHELD jest projektantem i producentem ergonomicznych rozwiązań montażowych i manipulacyjnych, które są wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych. Urządzenia montażowe to najnowsze rozwiązania, które zostały opracowane z partnerami z branży rowerowej i są wykorzystywane w montażu. Można je zobaczyć na targach Eurobike 2023 od 21 do 25 czerwca we Frankfurcie nad Menem w hali 9.0 na stoisku D13.

Urządzenie montażowe Bike proMobil dla elastycznej produkcji seryjnej

Bike proMobil, mobilne urządzenie montażowe, nie wymaga zewnętrznego zasilania i może być elastycznie wykorzystywane do wszystkich zadań montażowych w produkcji rowerów do 40 kg. Z jednej strony pozwala to na wydajne i elastyczne projektowanie linii produkcyjnych i procesów produkcyjnych. Z drugiej strony pracownicy mogą podejmować się różnych zadań montażowych, dzięki czemu ich praca jest bardziej urozmaicona.4

Stabilny Bike proMobil można łatwo przemieszczać dzięki dużym kołom. Centralna blokada umożliwia zablokowanie urządzenia stopą. Wyjątkowa kinematyka pomaga osiągnąć dowolną ergonomiczną wysokość montażu poprzez połączenie dwóch osi obrotowych i obrotu bocznego.
Ramę roweru można precyzyjnie zamocować w każdej z 15º pozycji. Zapewnia to optymalny dostęp do suportu, silnika, przerzutki i hamulców. Po złożeniu rower można obniżyć blisko podłoża i postawić.

Rozkład obciążenia można elastycznie równoważyć w zależności od etapu montażu i ciężaru koła. Sprężyna gazowa służy do łatwej regulacji pozycji roweru w dowolnym momencie

Bike proStand do sprawnej konserwacji i naprawy w warsztacie

„Bike proStand” jest przeznaczony do użytku stacjonarnego w warsztatach i jest zasilany poprzez stałe podłączenie 230 V. Składa się z dwóch osi regulowanych elektrycznie: regulacji wysokości o skoku 1350 mm oraz osi obrotowej, którą można obracać bezstopniowo o 360º z momentem
napędowym 90 Nm. W przypadku zastosowań stacjonarnych urządzenie montażowe można wkręcić w podłogę lub przymocować do podstawy w celu zapewnienia stabilności. Nadaje się do rowerów o wadze do 40 kg. W wersji bez osi obrotowej można podnosić rowery cargo o masie do 80 kg.

Bike basicLift dla serwisów i mobilnych serwisów naprawczych

W oparciu o wypróbowany i przetestowany system modułowy moduhub, firma ROEMHELD opracowała kompaktowy „Bike basicLift”, który może być używany uniwersalnie w mniejszych i mobilnych warsztatach, na przykład w pojazdach transportowych. W podstawowym modelu hydromanualnym wysokość roboczą przy rowerach o wadze do 50 kg można regulować maksymalnie o 1000 mm. Dzięki uniwersalnemu adapterowi można zamocować wiele dostępnych na rynku uchwytów rowerowych i zaczepów mocujących. To urządzenie montażowe jest szczególnie sztywne i mocno utrzymuje rower, umożliwiając bezpieczną, pozbawioną urazów i wydajną pracę.

O firmie ROEMHELD:

Niezależnie od tego, czy chodzi o samoloty, samochody, obrabiarki czy obudowy do smartfonów: technologie i produkty ROEMHELD są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych już od ponad 80 lat. Wydajne rozwiązania w zakresie technologii mocowania elementów obrabianych, a także narzędzi do przetwórstwa metalu i tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio. Uzupełnieniem są komponenty i systemy technologii montażu i obsługi, techniki napędowej i blokad wirników turbin wiatrowych.

Oprócz szerokiej gamy około 25 000 pozycji katalogowych, ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i jest uznawany na całym świecie za jednego z liderów rynku i jakości.

Innowacja poprzez tradycję: ROEMHELD wywodzi się z odlewni Friedrichshütte założonej w 1707 roku, która wciąż należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 470 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Wilnsdorf i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez firmy usługowe i handlowe w ponad 50 krajach. Dzięki klientom, w szczególności z branży inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i rolniczej, ROEMHELD osiąga roczną sprzedaż ponad 90 milionów euro.

Eurobike 2023

Rower proMobil do montażu mobilnego nie wymaga zewnętrznego zasilania i może być elastycznie używany do wszystkich zadań montażowych w produkcji (zdjęcie: ROEMHELD).

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, odwiedź następujący adres URL:

 

Date And Time

21-06-2023 to
25-06-2023
 

Lokalizacja

Share With Friends