EMO HANNOVER 2023

przez
676 676 people viewed this event.
  • ROEMHELD prezentuje elastyczne procesy przezbrajania detali i automatyzacji już od wielkości partii 1 sztuki, targi EMO.
  • Kompaktowe, wysoce uniwersalne elementy mocujące i czujniki

Laubach, 13 lipca 2023 r.

Na targach EMO firma ROEMHELD zaprezentuje rozwiązania i komponenty do automatyzacji produkcji oraz technologię elastycznego przezbrajania detali obrabianych. Nowa szczególnie kompaktowa, mała wersja docisku elektrycznego i sprawdzonego docisku hydraulicznego, które po raz pierwszy są oferowane ze zintegrowaną pneumatyczną kontrolą pozycji.

Na modelu targowym prezentujemy różne elementy mocujące w praktyce, które są wyposażone w zaawansowane czujniki przeznaczone do zastosowań w automatyce i przemyśle 4.0,. Nowe złącza elektryczne mają również taki sam cel w zastosowaniu, co również przyczynia się do wzrostu poziomu ciągłej cyfryzacji i komunikacji urządzeń mocujących.

ROEMHELD prezentuje również rozwiązania w zakresie automatyzacji produkcji detali w oparciu o palety wymienne, dzięki czemu nawet małe i średnie przedsiębiorstwa mogą produkować detale bezobsługowo, wydajnie i elastycznie już od wielkości partii 1szt.

Swoją targową premierę świętuje imadło maszynowe do mocowania centrycznego HILMA.UC 125. Dzięki niemu użytkownicy mogą szybciej przezbrajać różne detale obrabiane i jednocześnie zredukować liczbę elementów mocujących do różnych zadań mocowania. Można również zobaczyć całkowicie odmienione i unowocześnione imadła maszynowe z asortymentu produktów HILMA.NC.

Wszystkie innowacje, przegląd produktów z szerokiej gamy technologii mocowania detali i różne rozwiązania mocowania detali dostosowane do potrzeb klienta zostaną zaprezentowane przez firmę ROEMHELD na targach EMO od 18 do 23 września w Hanowerze w hali 4 na stoisku E54.

Elektromechaniczny docisk skrętny teraz dostępny również w małym rozmiarze

Do małych przestrzeni zabudowy ROEMHELD prezentuje kompaktową wersję swojego sprawdzonego elektrycznego docisku obrotowego. Jak dotąd jest to jedyny elektromechaniczny docisk skrętny dostępny na rynku. Osiowa siła ciągnąca wynosi 2,7 kN, przy skoku docisku 13 mm. Obrót ramienia dociskowego o 180° wymaga skoku osiowego tylko 3 mm.

Sprężyny talerzowe umożliwiają mechaniczną regulację, dzięki czemu zawsze możliwe jest precyzyjne mocowanie. Do wysokiego poziomu niezawodności procesu przyczynia się szereg funkcji związanych z kontrolą procesu. Samoblokujący napęd śruby zapewnia bezpieczną pracę. Jeśli zasilanie zostanie odłączone, siła mocowania pozostaje utrzymana. W przypadku automatyzacji wszystkie polecenia i informacje mogą być w razie potrzeby przesyłane bezprzewodowo za pomocą opcjonalnego połączenia IO-Link.

Zintegrowana kontrola pozycji w dociskach skrętnych pozwala zaoszczędzić miejsce

Modele wypróbowanej i sprawdzonej serii hydraulicznych docisków skrętnych do pracy przy ciśnieniu roboczym 70 bar i 120 bar występują w wersji kompaktowej: od teraz dostępne są również w tym samym rozmiarze ale dodatkowo ze zintegrowaną kontrolą pozycji. Oszczędza to użytkownikom miejsce przy ich zabudowie w porównaniu z wcześniej dostępnym modułem kontroli pozycji. Elementy dwustronnego działania z kołnierzem górnym są dostępne w czterech rozmiarach. Dzięki zwartej konstrukcji można je częściowo schować osiągając bardzo wysokie efektywne siły mocowania do 13,3 kN nawet przy ciśnieniu roboczym 70 bar.

W taki sposób technika mocowania staje się dostosowana do Przemysłu 4.0

Na swoim stoisku firma ROEMHELD zaprezentuje, w jaki sposób technologia mocowania reaguje na obecne i przyszłe wymagania aplikacji przemysłu 4.0. Różne elementy mocujące, takie jak dociski dźwigniowe, dociski skrętne i siłowniki mocujące w otworach, będzie można zobaczyć w praktyce na modelu targowym, wyposażonym w rozbudowaną strukturę czujników dla aplikacji Przemysłu 4.0.

Na monitorze pokazywana jest odpowiednia pozycja skoku, siła mocowania i ciśnienie mocowania dla wszystkich elementów. Zintegrowane czujniki siły, przemieszczenia i ciśnienia mierzą wartości w czasie rzeczywistym i przekazują dane. W różnych komponentach zintegrowane są również czujniki do monitorowania drogi i ciśnienia oraz do sprawdzania pozycji skoku.

Czujniki umożliwiają monitorowanie wielu czynników i zbieranie informacji na temat obrabianych detali i przyrządów do obróbki. Z jednej strony zapewnia to kontrolę prawidłowego i bezpiecznego zamocowania detalu w procesie produkcyjnym. W przypadku wykrycia błędów można je wyeliminować przed obróbką. Z drugiej strony jakość detali może być stale monitorowana i w pełni dokumentowana podczas obróbki.

Nowe złącza elektryczne dla kompleksowej digitalizacji

Nowością na targach jest innowacyjne złącze elektryczne dla sygnałów elektrycznych, szczególnie do zastosowania na centrach obróbczych CNC. Wcześniej były one dostępne tylko w wersji do oleju i sprężonego powietrza. Umożliwia to ciągłą digitalizację i komunikację wszystkich urządzeń mocujących. Będzie można zobaczyć złącze elektryczne w praktyce z modułowym systemem czujników STARK.intelligence, w połączeniu z różnymi systemami mocowania z punktem zerowym ukierunkowanych na funkcjonalność dla operacji cyfrowych.

Systemy mocowania z punktem zerowym podłączone do STARK.intelligence mierzą drogi, pozycje, temperatury i ciśnienia w czasie rzeczywistym, tworząc obraz stanu urządzenia mocującego. Informacje można również zintegrować bezpośrednio z procesem obróbki za pośrednictwem interfejsu IO-Link i wykorzystać do automatyzacji.

Efektywna automatyzacja produkcji od wielkości partii 1 sztuki

ROEMHELD zaprezentuje różne opcje bezobsługowej, wydajnej i elastycznej produkcji małych ilości przy zróżnicowanych detalach przy użyciu stanowiska automatyzacji.

Jako alternatywne rozwiązania zostaną pokazane hydrauliczne imadła maszynowe dwustronnego działania HILMA.ASH oraz elektryczne HILMA.ASE jak również HILMA.MCP jako wersja mechaniczna. W ten sposób ROEMHELD pokazuje, jak można znaleźć odpowiednie rozwiązania w zakresie automatyzacji dla każdego zastosowania i dla różnych dostępności mediów zasilających w oparciu o swój program produktów. Ciągłe monitorowanie stanu, ciągła dostępność i duża zmienność stanowią podstawę efektywnej produkcji bezobsługowej.

Uniwersalne i elastyczne: nowe modułowe imadło maszynowe HILMA.UC 125

Nowe samocentrujące imadło maszynowe HILMA.UC 125 to wysoce elastyczny system mocujący do różnych zadań mocowania, które użytkownicy mogą szybko przezbroić i dostosować do zróżnicowanych detali.

Zakres mocowania można zwiększyć do 600 mm w kilku prostych krokach. W programie standardowym oferowane są różne szczęki mocujące zarówno do detali surowych jak i gotowych, a także przedmiotów sześciennych i okrągłych. Oznacza to, że w przypadku zmiany wymagań produkcyjnych nie są wymagane dalsze inwestycje w nowe elementy mocujące. Nową rodzinę produktów można doskonale integrować z istniejącymi systemami mocowania z punktem zerowym, aby jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność całego systemu mocującego. Modułowe,wszechstronne imadło do obróbki od 3 do 5 osi wyróżnia się również specjalnymi właściwościami mocowania, które zapobiegają wyginaniu się imadła i podnoszeniu detalu obrabianego.

Całkowicie zmodernizowane i unowocześnione imadła maszynowe HILMA.NC

Popularną serię modułowych imadeł maszynowych HILMA.NC w nowej ulepszonej wersji można również zobaczyć na naszym stoisku podczas targów EMO. Te systemy mocujące, które są najczęściej stosowane w pionowych centrach obróbczych, są dostępne w dwóch wersjach dla różnych technologii obróbki i stopni automatyzacji: jako HILMA.NC, w której siła mocowania jest generowana ręcznie za pomocą napędu ręcznego, lub jako HILMA.NCH zasilane hydraulicznie. W zależności od modelu siła docisku wynosi do 50 kN w wariancie mechanicznym i maksymalnie 63 kN przy zasilaniu hydraulicznym.

Dzięki modułowej konstrukcji, szerokiej gamie akcesoriów oraz różnym opcjom pozycjonowania i mocowania, imadła maszynowe serii HILMA.NC można optymalnie dostosować do różnych zadań obróbki, maszyn i warunków. Dostępne są szczęki o szerokości 100, 125 i 160 mm, do imadeł w  wersji z pięcioma standardowymi długościami od 380 do 1200 milimetrów.

O firmie ROEMHELD:

Czy to w technice medycznej, budowie maszyn, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i rolniczym, czy też przy produkcji obudów do smartfonów: technologie i produkty ROEMHELD są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych już od ponad 80 lat.

Stale rosnąca oferta ponad 25 000 pozycji katalogowych obejmuje innowacyjne i inteligentne rozwiązania do ręcznego i automatycznego mocowania i ustawiania narzędzi, przedmiotów obrabianych, urządzeń i palet, a także do obsługi i montażu. Znajdują zastosowanie w wielu firmach przemysłowych na całym świecie, zwłaszcza w obróbce skrawaniem, technologii formowania, przetwórstwie tworzyw sztucznych i druku 3D.

Nacisk kładziony jest zawsze na wydajność i produktywność – poprzez minimalne czasy przezbrajania, szybką produkcję i wysoką elastyczność.

Innowacja poprzez tradycję: ROEMHELD ma swoje korzenie w założonej w 1707 roku odlewni Friedrichshütte, która nadal należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa spółek składa się z trzech firm Römheld GmbH Friedrichshütte, Laubach/Niemcy, zajmuje się elementami mocującymi detale, techniką montażu i obsługi oraz techniką mocowania i wymiany narzędzi. Systemy mocowania w punkcie zerowym, imadła maszynowe i systemy mocowania wieżowego są produkowane przez STARKSpannsysteme GmbH, Rankweil/Austria. Doradztwo techniczne oraz centrum rozwojowe w zakresie imadeł maszynowych, systemów mocowania wieżowego oraz technologii mocowania i wymiany narzędzi odbywa się w firmie Hilma-Römheld GmbH w Wilnsdorf/Niemcy.

Grupa Roemheld zatrudnia około 530 osób i jest reprezentowana w ponad 50 krajach w ramach wykfalifikowanej sieci sprzedaży i serwisu. Osiąga roczną sprzedaż na poziomie ponad 90 milionów euro

Foto 1:

Elektromechaniczny docisk skrętny

Elektromechaniczny docisk skrętny jest teraz dostępny również w małym rozmiarze (zdjęcie: ROEMHELD).

Foto 2:

serie hydraulicznych docisków skrętnych

Wypróbowane i sprawdzone serie hydraulicznych docisków skrętnych są teraz dostępne w tym samym rozmiarze dodatkowo ze zintegrowaną pneumatyczną kontrolą pozycji. Oszczędza to użytkownikom miejsce przy ich zabudowie w porównaniu z wcześniej dostępnym modułem kontroli pozycji (zdjęcie: ROEMHELD).

Foto 3:

zastosowań w Przemyśle 4.0

Na modelu targowym na stoisku podczas EMO firma ROEMHELD zaprezentuje w użyciu różne elementy mocujące, takie jak dociski dźwigniowe, dociski skrętne i siłowniki do mocowania detali w otworach, wyposażone w rozbudowane czujniki do zastosowań w Przemyśle 4.0 (zdjęcie: ROEMHELD).

Foto 4:

 wersja mechaniczna

Stanowisko automatyzacji z kompletnym rozwiązaniem składającym się z systemów mocowania z punktem zerowym, imadeł i interfejsów do produkcji bezobsługowej dla partii detali od ilości 1szt. Będzie można zobaczyć trzy różne systemy mocowania: hydrauliczne imadło dwustronnego działania HILMA.ASH, elektryczne HILMA.ASE i HILMA.MCP jako wersja mechaniczna (zdjęcie: STARK ).

Foto 5:

Nowe imadła maszynowe HILMA.UC pozwalają na jeszcze szybsze dopasowanie do różnych detali obrabianych i wymagają mniej osprzętu mocującego (Fot: STARK).

Foto 6:

Całkowicie zmieniona i unowocześniona seria HILMA.NC (Fot.: STARK).

Całkowicie zmieniona i unowocześniona seria HILMA.NC (Fot.: STARK).

TARGI EMO 2023 – HANOWER 18.09-23.09, HALA 4 STOISKO E54

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres tomasz.czogala@code-one.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

18-09-2023 to
23-09-2023
 

Lokalizacja

Share With Friends