TARGI BLECHEXPO / STUTTGART

przez
432 432 people viewed this event.

Informacja prasowa 5/2021
Wilnsdorf-Wilden, 18 sierpnia 2021 r.

 PROSIMY O KONTAKT W PRZYPADKU ZAINTERESOWANIA WEJŚCIÓWKAMI

  • ROEMHELD na targach Blechexpo: zintegrowana obsługa narzędzi od magazynu do prasy – i dwie nowości.
  • Efektywność w obsłudze i wymianie narzędzi do kształtowania i wykrawania w całym łańcuchu procesu

Firma ROEMHELD prezentuje na targach Blechexpo 2021 zintegrowaną koncepcję obsługi i wymiany narzędzi do kształtowania i wykrawania. Dzięki niej narzędzia można łatwo, szybko i bezpiecznie przechowywać, transportować do prasy oraz ustawiać, centrować i mocować na stole maszyny.

Zaprezentowane będą również dwa nowe produkty, mające na celu optymalizację procesu przezbrajania i skrócenie przestoju: elektrycznie napędzana konsola nośna do narzędzi do 50 t oraz paraboliczny docisk klinowy dwustronnego działania do prostych krawędzi zaciskowych z siłą zacisku do 450 kN i blokadą mechaniczną.

Premiery targowe i przegląd technologii mocowania i obsługi można zobaczyć w hali 8 na stoisku 8506.

Szeroki wybór komponentów do prawie każdego zadania mocowania

Podczas zintegrowanej obsłudze narzędzi, komponenty dla całego łańcucha procesu mogą być indywidualnie łączone ze sobą i skoordynowane, w zależności od wykonywanego zadania. Bogata oferta obejmuje liczne projekty systemów regałowych, wózków i listew transportowych, konsoli nośnych z- i bez napędu oraz elementów mocujących i magnetycznych płyt mocujących. Umożliwia to wydajną obsługę narzędzi dla prawie wszystkich wymagań.

Przenoszenie narzędzi bezpiecznie i bez wysiłku

Różne typy regałów można zestawiać w żądany rozmiar. Narzędzia są transportowane z magazynu narzędzi do prasy za pomocą wózków do wymiany – w zależności od modelu, obsługiwane ręcznie lub elektrycznie. Można je łatwo wprowadzić do maszyny za pomocą konsoli z napędem ręcznym lub elektrycznym. Listwy rolkowe i kulowe, które są zintegrowane z regałami magazynowymi, stołami transportowymi i maszynowymi, pozwalają bez wysiłku przesuwać ręcznie nawet ciężkie narzędzia.

Jednolity system dokowania, w który wyposażone są wszystkie półki, wózki transportowe i konsole, zapewnia bezpieczną obsługę w całym łańcuchu procesu. W ten sposób narzędzia nie mogą być przesuwane, dopóki komponenty nie zostaną ze sobą mocno połączone.

Mocowanie narzędzi we wszystkich wariantach

Dostępny jest duży asortyment mechanicznych, hydraulicznych, elektromechanicznych i magnetycznych systemów mocowania do pozycjonowania, centrowania i mocowania narzędzi w prasach.

Szczególnie bezpieczny i szybki jest system mocowania magnetycznego, w którym proces mocowania zajmuje tylko kilka sekund. Zamocowanie odbywa się za pomocą impulsu elektrycznego, który jest wyzwalany przez naciśnięcie przycisku na sterowaniu – bez konieczności pracy operatora na prasie i suwaku. Systemy magnetyczne mogą być stosowane uniwersalnie do wszystkich narzędzi ze stali ferromagnetycznych – niezależnie od ich wielkości i geometrii. W związku z tym zbędna jest standaryzacja narzędzi i krawędzi mocujących. ROEMHELD oferuje również kompleksowy pakiet usług w zakresie konserwacji technologii mocowania magnetycznego.

ROEMHELD: Optymalizacja czasu przezbrajanie przy kształtowaniu blach, obróbki tworzyw sztucznych i gumy

Dzięki szerokiemu portfolio systemów mocowania narzędzi, optymalne systemy ROEMHELD rozwiązują prawie każde zadanie mocowania narzędzi przy kształtowaniu blach, obróbce tworzyw sztucznych i gumy. Magnetyczne, hydrauliczne i elektromechaniczne systemy mocujące mogą być stosowane na wiele sposobów i przyczyniają się do zwiększenia wydajności i ekonomiczności jednostkowych i seryjnych procesów produkcyjnych w prawie wszystkich gałęziach przemysłu. Ofertę uzupełniają produkty do wymiany narzędzi, w tym wózki do wymiany narzędzi, listwy rolkowe i napędzane konsole transportowe.

O FIRMIE ROEMHELD:

Czy to samoloty, samochody, obrabiarki czy też obudowy do smartfonów: technologie i produkty firmy ROEMHELD są od ponad 60 lat wykorzystywane w produkcji wielu towarów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych.

Innowacyjne i inteligentne rozwiązania w zakresie technologii mocowania przedmiotów obrabianych oraz narzędzi w technologii kształtowania i przetwórstwa tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio produktów. Uzupełniają je komponenty i systemy dla techniki montażu i obsługi, techniki napędowej i automatyki oraz blokady do wirników turbin wiatrowych.

Oprócz stale rosnącego asortymentu ponad 30000 pozycji katalogowych firma ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta i jest uznawana na całym świecie jako jeden z liderów rynku i jakości.

Innowacja poprzez tradycję: początki działalności firmy ROEMHELD sięgają roku 1707 i założonej wtedy odlewni Friedrichshütte, która nadal należy do grupy ROEMHELD i jest jednym z najstarszych działających przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez zrzeszone w grupie swoje firmy serwisowe i handlowe w ponad 50 krajach. Dzięki klientom z branży budowy maszyn, motoryzacji, lotnictwa i rolnictwa firma ROEMHELD osiąga roczny obrót przekraczający 100 milionów euro.

ROEMHELD podczas targów Blechexpo prezentuje zintegrowaną koncepcję obsługi i wymiany narzędzi do kształtowania i wykrawania. Dzięki niemu narzędzia można łatwo, szybko i bezpiecznie przechowywać, transportować do danej maszyny jak również szybko i niezawodnie pozycjonować oraz mocować (Fot.: ROEMHELD).

PROSIMY O KONTAKT W PRZYPADKU ZAINTERESOWANIA WEJŚCIÓWKAMI.

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, odwiedź następujący adres URL:

 

Date And Time

26-10-2021 to
29-10-2021

Share With Friends