BLECHEXPO Stuttgart 2023

przez
1389 1389 people viewed this event.
  • ROEMHELD na targach Blechexpo: efektywne innowacyjne rozwiązania umożliwiające kompletną wymianę narzędzi w technologii tłoczenia i formowania
  • Premiera targowa: transport narzędzi do 40 t, nowe elementy mocujące, aplikacja technologii mocowania WZ-App

Laubach, 7. września 2023. Krótkie czasy pozaprodukcyjne mają kluczowe znaczenie dla produktywności w technologii tłoczenia i formowania. Im szybciej następuje wymiana narzędzia, tym szybciej urządzenie może kontynuować produkcję. Na targach Blechexpo 2023 w Stuttgarcie ROEMHELD prezentuje całą gamę innowacji zapewniających efektywny proces wymiany narzędzi.

Należą do nich nowe wózki do wymiany narzędzi do 6 t, wózek platformowy z prowadzeniem szynowym do narzędzi o masie do 40 t, nowe solidne dociski paraboliczne do prostych krawędzi mocowania z blokadą i siłowniki z drążonym tłokiem, które doskonale kompensują różne wysokości mocowania. Specjaliści w zakresie przezbrojeń narzędzi w prasach zaprezentują  nową aplikację do  technologii mocowania i wymiany narzędzi, kompleksowy przegląd swojego programu, a także przykładowe kompletne systemy dotyczące wymiany narzędzi w dniach od 7 do 10 listopada w hali 8, stoisko 8505.

Szeroka gama rozwiązań

Rozwiązania oferowane przez ROEMHELD są tak różnorodne, jak wymagania klientów dotyczące obsługi narzędzi. W przypadku jednej firmy nacisk położony jest na profesjonalne i bezpieczne przechowywanie narzędzi przy użyciu systemów regałowych. Kolejna firma chce wdrożyć usprawnienia w transporcie czy wprowadzeniu narzędzi do prasy. W przypadku trzeciego użytkownika nacisk położony jest na pozycjonowanie oraz szybkie i niezawodne mocowanie w maszynie. W zależności od wymagań klienta i pożądanego poziomu automatyzacji, ROEMHELD oferuje różne elementy mocujące: magnetyczne, hydrauliczne, elektromechaniczne lub czysto mechaniczne.

Transport narzędzi o wadze do 40 ton

ROEMHELD rozszerza swoją ofertę wózków do wymiany narzędzi o modele RWA 2500 i RWA 6000. Oferują one nośność odpowiednio do 2,5 i 6 t oraz posiadają stół do wymiany narzędzi ze zintegrowanymi hydraulicznymi listwami kulkowymi i dodatkowym mechanizmem ciągnąco-pchającym system umożliwiającym automatyczne umieszczanie narzędzi na stole prasy.

Podczas transportu kulki hydrauliczne w platformie wózka wymiennego zostają opuszczone, a narzędzie zabezpieczone jest przed przesunięciem. Dodatkowe zabezpieczenie zapewnia, że ​​wózek porusza się tylko wtedy, gdy listwy kulkowe są opuszczone.

W przypadku narzędzi o większej masie dostępny jest teraz wózek platformowy o nośności do 10 t. Dzięki małej wysokości podnoszenia można go swobodnie przesuwać, wymaga niewielkiej regulacji wysokości, posiada łańcuch ciągnąco-pchający i jest dostępny z platformami o różnych rozmiarach.

Premiera wózków platformowych z prowadzeniem szynowym

Ładunki o masie do 40 ton można transporotwać za pomocą wózka platformowego z prowadzeniem szynowym, który na Blechexpo będzie świętował swoją premierę. ROEMHELD opracował tę innowację technologiczną wspólnie z ekspertem w dziedzinie transportu i przeładunku z Dolnej Saksonii. Na rynku nasz produkt będzie dostępny w trzech wersjach o udźwigach 15 t, 25 t i 40 t.

Ruch po szynach okrągłych powoduje wyjątkowo niski opór toczenia, dzięki czemu można ręcznie przesuwać ładunki do 5 t. Narzędzia można bez trudu przesuwać na stole wózkowym dzięki zintegrowanym listwom rolkowym i za pomocą łańcuchów pchających; stoły pośrednie i stacje przygotowania wstępnego ułatwiają wprowadzamie narzędzi do maszyny.

Innowacje w zakresie mocowania narzędzi

Systemy łańcuchów typu pull-push można również zobaczyć na stoisku ROEMHELD podczas targów Blechexpo. Są one mocowane bezpośrednio do maszyny i mogą przesuwać narzędzia o masie do 40 ton.

Dociski paraboliczne zapewniają pewne mocowanie narzędzi

Aby bezpiecznie zamocować narzędzia w prasie na stole i suwaku, ROEMHELD wprowadza nowe, wytrzymałe dociski paraboliczne do prostych krawędzi mocujących z blokadą. Ponieważ ich kliny mocujące poruszają się po łuku, nie ma tarcia mechanicznego z zwiększone bezpieczeństwo dzięki zintegrowanej blokadzie mechanicznej. Nowością są także siłowniki z przelotowymi tłokami, które można wykorzystać do kompensacji różnych wysokości krawędzi mocowania do 30 mm.

Nowa aplikacja WZ-App

Firma prezentuje także nową aplikację internetową dotyczącą technologii mocowania i wymiany narzędzi, która umożliwia klientom samodzielny wybór wielu produktów. Oprócz animacji i kart danych technicznych, galeria zdjęć aplikacji ułatwia zrozumienie informacji. Różne listy kontrolne i pomoce w wyborze pomagają użytkownikowi w wyborze właściwych produktów. Dostęp do aplikacji można uzyskać pod adresem https://wz-app.roemheld.de.

O firmie ROEMHELD:

Czy to samoloty, samochody, obrabiarki czy też obudowy do smartfonów: technologie i produkty firmy ROEMHELD są od ponad 60 lat wykorzystywane w produkcji wielu towarów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych.

Innowacyjne i inteligentne rozwiązania w zakresie technologii mocowania przedmiotów obrabianych oraz narzędzi w technologii kształtowania i przetwórstwa tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio produktów. Uzupełniają je komponenty i systemy dla techniki montażu i obsługi, techniki napędowej i automatyki oraz blokady do wirników turbin wiatrowych.

Oprócz stale rosnącego asortymentu ponad 30000 pozycji katalogowych firma ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta i jest uznawana na całym świecie jako jeden z liderów rynku i jakości.

Innowacja poprzez tradycję: początki działalności firmy ROEMHELD sięgają roku 1707 i założonej wtedy odlewni Friedrichshütte, która nadal należy do grupy ROEMHELD i jest jednym z najstarszych działających przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez zrzeszone w grupie swoje firmy serwisowe i handlowe w ponad 50 krajach. Dzięki klientom z branży budowy maszyn, motoryzacji, lotnictwa i rolnictwa firma ROEMHELD osiąga roczny obrót przekraczający 100 milionów euro.

Zdjęcie 1:

Efektywna obsługa narzędzi w całym łańcuchu produkcyjnym: Systemy regałów i wózki do wymiany są wyposażone w jednolity system dokowania zapewniający bezpieczny transport narzędzi. Narzędzia na prasach i suwakach można w krótkim czasie pozycjonować i mocować za pomocą magnetycznych, hydraulicznych, elektromechanicznych lub czysto mechanicznych elementów mocujących  (Foto: ROEMHELD).

Zdjęcie 2:

Dzięki nowej aplikacji internetowej do technologii mocowania i wymiany narzędzi klienci mogą samodzielnie wybierać wiele produktów. Można ją znaleźć pod adresem https://wz-app.roemheld.de (Foto: ROEMHELD).

 

TARGI BLECH EXPO 2023 – STUTTGART

07.11-10.11,  HALA 8 STOISKO 8505

 

Aby zarejestrować się na to wydarzenie, wyślij swoje dane pocztą e-mail na adres tomasz.czogala@code-one.pl

Zarejestruj się za pomocą poczty internetowej: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Date And Time

07-11-2023 to
10-11-2023
 

Lokalizacja

Share With Friends