Systemy szybkiej wymiany narzędzi i tłoczników w automatach
wykrawających i prasach szybkobieżnych.

Program dostaw zawarty w nowym katalogu „Wszystko dla szybkiej wymiany narzędzi w automatach wykrawających i prasach szybkobieżnych” jest adresowany w szczególności do branży przetwórstwa stali dla pras w zakresie od 30 do 300t.

Roemheld prezentuje systemy wymiany narzędzi dzięki którym narzędzia mogą pozostawać w znacznie lepszej kondycji przez dłuższy czas, jakość produkowanych elementów może być lepsza a produktywność może znacząco wzrosnąć. Rozwiązania te są szczególnie polecane do przestrzeni z małą ilością miejsca i małych stołów maszynowych.  Ze względu na fakt iż narzędzia z reguły pokrywają takie stoły w całości na rynku nie ma zbyt dużej oferty zunifikowanych  systemów i elementów do szybkiego mocowania do takich właśnie zastosowań.

Szczególnie małe elementy mocujące do rowków T-owych od 12 mm.

Do zastosowań przy małych stołach maszynowych ROMHELD poszerzył serie swoich elementów mocujących zarówno hydraulicznych jak i mechanicznych o mniejsze rozmiary. Asortyment obejmuje dociski suwliwe, dociski cylindryczne z drążonym i gwintowanym tłokiem i hydrauliczno-mechaniczne nakrętki dociskowe o siłach docisku do 30kN – przy średnicy tylko 50mm. Przeznaczone do zabudowy w rowkach T-owych od 12mm.

W przestrzeniach o krytycznie małej ilości miejsca do mocowania oferujemy płyty magnetyczne, które mogą zostać na stałe zamontowane na stole prasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą być w sposób pewny mocowane narzędzia dowolnych rozmiarów i geometrii w ciągu kilku sekund – nawet wtedy kiedy brakuje miejsca na inne sposoby mocowania.

Zastosowanie listew rolkowych oraz kulkowych pozwalających na łatwą manipulację narzędziem dodatkowo ułatwia i przyśpiesza proces wymiany narzędzi. ROEMHELD poszerza swoją ofertę właśnie w kierunku automatów wykrawających oraz pras szybkobieżnych. Wózek o nośności 1600kg do wymiany i transportu narzędzi wykrawających bądź tłoczących dopełnia cały program dostaw.

Rozwiązania do szybkich przezbrojeń narzędzi również na małych stołach. 

Andreas Reich, kierownik działu systemów mocowania i wymiany narzędzi w prasach, dostrzega ogromny potencjał właśnie w dziedzinie przezbrojeń narzędzi w automatach wykrawających oraz prasach szybkobieżnych gdzie dzięki niedużym nakładom znacznie wzrasta produktywność. Narzędzia nawet dziś niejednokrotnie są mocowane jeszcze śrubami co powoduje fatalne skutki dla procesu i samych narzędzi, nie tylko trwa o wiele za długo ale powoduje znaczne i nadmierne naprężenia narzędzi wykrawających i tłoczących. Negatywnym skutkiem takiego działania jest wadliwa produkcja jak również szybsze i niekontrolowane zużycie narzędzi i stempli.

Prosta hydrauliczna lub mechaniczna nakrętka mocująca jest łatwa w użyciu a co ważne amortyzuje się w bardzo krótkim czasie.

ROEMHELD: optymalizacja czasu przezbrojeń w przetwórstwie blach, tworzyw sztucznych oraz gumy.

ROEMHELD dzięki swojemu szerokiemu portfolio produktowemu oferuje rozwiązania pozwalające sprostać praktycznie każdemu zadaniu w dziedzinie mocowania w przetwórstwie blach, tworzyw sztucznych oraz gumy. Systemy mocowania magnetycznego, hydraulicznego i elektromechanicznego są wszechstronne do zastosowania i potrafią sprostać procesom zarówno produkcji jednostkowej jak i seryjnej prawie wszystkich gałęzi przemysłu. Produkty i systemy do wymiany narzędzi, w tym wózki do wymiany narzędzi, listwy rolkowe, konsole transportowe z napędem dopełniają naszą kompleksową ofertę.

O GRUPIE ROEMHELD:

Niezależnie od tego, czy chodzi o samoloty, samochody, obrabiarki czy obudowy do smartfonów: technologie i produkty Grupy ROEMHELD są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych już od ponad 60 lat.

Wydajne rozwiązania w zakresie technologii mocowania elementów obrabianych, a także narzędzi do przetwórstwa metalu i tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio. Uzupełnieniem są komponenty i systemy technologii montażu i obsługi, techniki napędowej i blokad wirników turbin wiatrowych.

Oprócz szerokiej gamy około 20 000 pozycji katalogowych, Grupa ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i jest uznawana na całym świecie za jednego z liderów rynku i jakości.

Innowacja poprzez tradycję: ROEMHELD wywodzi się z odlewni Friedrichshütte założonej w 1707 roku, która wciąż należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez firmy usługowe i handlowe w ponad 50 krajach. Dzięki klientom, w szczególności z branży inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i rolniczej, Grupa ROEMHELD osiąga roczną sprzedaż ponad 100 milionów euro.