Wzmocnione, kompaktowe, wysoko obciążalne: nowe siłowniki blokowe S odpowiednie do ciśnień do 500 bar i temperatury roboczej do 200 ° C

Nowe siłowniki blokowe S – jak „strong” – firmy ROEMHELD, został specjalnie zaprojektowane do zastosowania w technologii formowania metali, w tym do tłoczenia.

Bardzo solidne i wyjątkowo kompaktowe siłowniki są dalszym rozwinięciem sprawdzonych siłowników blokowych ROEMHELD.

Są to uniwersalne, hydrauliczne siłowniki dwustronnego działania, które mogą być stosowane do wszystkich ruchów liniowych o wysokich wymaganiach co do siły. Siłowniki blokowe S mogą wytrzymać wysokie obciążenia mechaniczne i termiczne i nadają się do ciśnień roboczych do 500 barów i temperatur roboczych do 200 ° C. Wersje do 250 ° C są dostępne na życzenie.

Siłowniki blokowe S przenoszą duże obciążenia i siły promieniowe

Siłowniki blokowe S wykazują swoją wytrzymałość szczególnie tam, gdzie należy spodziewać się dużych obciążeń i sił ścinających, na przykład w systemach stempli, pras, gratowania, gięcia i wytłaczania, a także w urządzeniach do łączenia i wciskania.

Wszystkie modele są wyposażone w pierścienie i tuleje prowadzące tłok i tłoczysko, które pochłaniają siły boczne między ruchomymi częściami. Jednocześnie zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi metalu między tłokiem a obudową cylindra, co minimalizuje zużycie mechaniczne. Ze względu na bardzo duże naprężenia występujące w procesach wykrawania, w takich przypadkach ciśnienie robocze w siłowniku blokowym S musi być ograniczone do 250 bar.

Wiele możliwości zastosowań

Dzięki licznym wariantom i małym wymiarom siłowniki blokowe S mogą być stosowane w wielu zastosowaniach. Na przykład w formach mogą służyć jako wypychacze rdzenia. Dzięki dużej obciążalności mogą być również stosowane w całkowicie automatycznych systemach produkcyjnych o bardzo krótkim czasie cyklu. Opcjonalne, indukcyjne elementy kontroli położenia krańcowego będą pomocne przy monitorowaniu stanu siłownika.

Pięć modeli: różne średnice tłoka, skoki, systemy uszczelnień

Dostępnych jest pięć rozmiarów o średnicach tłoka od 32 do 80 mm i czterech długościach skoku od 25 do 100 mm. W razie potrzeby standardowy skok można skrócić o 5 do 29 mm za pomocą tulei redukcyjnej. Dostępne są warianty tłoczysk z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.

W zależności od warunków pracy do wyboru jest pięć różnych systemów uszczelnień. Łącząc różne materiały uszczelniające, system uszczelniający można optymalnie dostosować do ciśnienia roboczego, temperatury roboczej i rodzaju płynu hydraulicznego. Zapewnia to również równomierny i płynny ruch tłoka przy niskich prędkościach, tj. bez efektu „skakania”.

Wysokoobciążalny, zabezpieczony przed zabrudzeniem, różne warianty zasilania

W celu spełnienia wysokich wymagań mechanicznych i termicznych, w siłownikach blokowych S tuleja gwintowana, obudowa cylindra i wewnętrzne ograniczniki tłoka zostały na nowo zaprojektowane i są wzmocnione. Uszczelnienia tłoczysk o niskim wycieku zapewniają czystą pracę. Nowo zaprojektowany zgarniacz zapobiega wnikaniu gruboziarnistego brudu lub wiórów. Zgarniacz jest wpuszczony w tuleję dzięki czemu jest w dużej mierze zabezpieczony przed szybkim zniszczeniem.

Siłownik blokowy można przymocować na różne sposoby. Do wyboru powierzchnie boczne, górne lub dolne. Istnieje również cała gama różnych opcji połączeń dla hydrauliki za pomocą przyłączy rurowych lub kołnierza, wszystkie o dużych wymiarach dla dużych przepływów medium.

Wykresy obciążeń pomagają w wyborze wersji siłownika

Wybór odpowiedniego wariantu modelu jest łatwiejszy dzięki serii przejrzystych schematów, które pokazują klientowi odpowiednie limity obciążenia dla wszystkich możliwych warunków pracy.

Na pierwszy rzut oka widać dopuszczalne siły boczne w zależności od skoku tłoka, dopuszczalne prędkości tłoka w stosunku do przyczepionej masy oraz kombinacje uszczelnień odpowiednie dla danego zastosowania.

O ROEMHELD:

Niezależnie od tego, czy chodzi o samoloty, samochody, obrabiarki czy obudowy do smartfonów: technologie i produkty Grupy ROEMHELD są wykorzystywane do produkcji wielu przedmiotów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych już od ponad 60 lat. Wydajne rozwiązania w zakresie technologii mocowania elementów obrabianych, a także narzędzi do obróbki metalu i obróbki tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio. Uzupełnieniem są komponenty i systemy technologii montażu i obsługi, techniki napędowej oraz blokad wirników turbin wiatrowych.

Oprócz szerokiej gamy około 20 000 pozycji katalogowych, Grupa ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i jest uznawana na całym świecie za jednego z liderów rynku i jakości.

Innowacja poprzez tradycję: ROEMHELD wywodzi się z odlewni Friedrichshütte założonej w 1707 roku, która wciąż należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez firmy usługowe i handlowe w ponad 50 krajach. Dzięki klientom, w szczególności z branży inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i rolniczej, Grupa ROEMHELD osiąga roczną sprzedaż ponad 100 milionów euro.