Nowości targowe Blechexpo 2019

Podczas Blechexpo po raz pierwszy ROEMHELD pokaże systemy mocujące do pras zgodne z Przemysłem 4.0.

W akcji na żywo: najnowsza technologia mocowania i wymiany narzędzi w prasach.

Przedstawiamy na Blechexpo 2019

Oprócz tego nasz firma prezentuje gamę komponentów do wydajnego, szybkiego i bezpiecznego transportu oraz wymiany ciężkich narzędzi. Zobaczyć można różne wózki transportowe, konsole nośne oraz listwy rolkowe i kulkowe do stołów maszynowych.

 

ROEMHELD przedstawia elementy mocujące i komponenty do optymalizacji czasów przezbrajania w procesach przetwórstwa blach w hali 8 na stoisku 8507. Wybrane najnowsze technologie mocowania i wymiany można również zobaczyć na żywo podczas targów na prasie Andritz Kaiser na stoisku producenta w tej samej hali.

Dane w czasie rzeczywistym z elementu mocującego do monitorowania stanu

Korzystając z szeregu zintegrowanych czujników, system szybkiego mocowania Flexline określa dane odnośnie aktualnego stanu w czasie rzeczywistym bezpośrednio na narzędziu i przekazuje je do sterownika maszyny. W ten sposób operator otrzymuje informacje o rzeczywistej sile mocowania narzędzia i jest w stanie natychmiast rozpoznać przeciążenia elementu mocującego, występowanie nietypowych sił odrywania, a także pęknięcia narzędzia i oznaki zużycia. Rejestr krzywej siły mocowania ułatwia analizę błędów i służy do szybkiego rozwiązywania problemów w przypadku serwisowania.

 

Dzięki szerokiej gamie opcji konfiguracji modułowy system szybkiego mocowania Flexline może być stosowany w prawie wszystkich modelach pras i do każdego narzędzia. Nadaje się zarówno do początkowej instalacji, jak i modernizacji oraz nadaje się do zastosowania w automatyzacji linii pras.

Technika wymiany do optymalizacji czasów przezbrojeń

Ponadto grupa ROEMHELD pokazuje wybór komponentów do szybkiej i bezpiecznej wymiany ciężkich narzędzi. Prezentuje cztery wersje wózków transportowych dla różnych ładunków do maksymalnie 1600 kg. Można ich używać do szybkiego, delikatnego i ergonomicznego przenoszenia dużych ładunków. Na stoisku targowym można również zobaczyć podparte, wiszące i odchylane konsole nośne, które ułatwiają wprowadzanie narzędzi do prasy.

Zastosowanie swobodnie konfigurowalnych listew kulkowych i rolkowych jest szczególnie ekonomiczne. Dzięki nim narzędzia łatwo przesuwają się po stołach, powierzchniach i podajnikach, dzięki czemu można je łatwo ustawiać. Uzupełnieniem prezentacji targowej jest wybór hydraulicznych, mechanicznych, elektromechanicznych i magnetycznych elementów mocujących.

Technologia wymiany na żywo w prasie Andritz Kaiser

Różne elementy, takie jak uchwyty magnetyczne, siłowniki blokujące, konsole i listwy rolkowe można również zobaczyć na żywo na prasie „TOP Line 2000” firmy Andritz Kaiser, również w hali 8 na stoisku 8301, kilka metrów od stoiska ROEMHELD.

ROEMHELD: optymalizator czasu ustawiania do obróbki blachy, obróbki tworzyw sztucznych i gumy

Dzięki bogatemu portfolio rozwiązań z zakresu mocowania narzędzi, produkty i systemy ROEMHELD rozwiązują prawie każde zadanie mocowań w przetwórstwie blach, tworzyw sztucznych i gumy. Magnetyczne, hydrauliczne i elektromechaniczne systemy mocujące mogą być stosowane na wiele sposobów i pomagają uczynić procesy produkcji pojedynczej i seryjnej prawie wszystkich gałęzi przemysłu bardziej wydajnymi i ekonomicznymi. Produkty do wymiany narzędzi, w tym wózki do wymiany narzędzi, listwy rolkowe i konsole z napędem uzupełniają bogatą ofertę.

O GRUPIE ROEMHELD:

Niezależnie od tego, czy chodzi o samoloty, samochody, obrabiarki czy obudowy do smartfonów: technologie i produkty z grupy ROEMHELD od ponad 60 lat są wykorzystywane do produkcji wielu towarów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych.

Wydajne rozwiązania w zakresie technik mocowania elementów obrabianych, a także narzędzi do obróbki metalu i obróbki tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio. Uzupełnieniem są komponenty i systemy do montażu i organizacji miejsca pracy, techniki napędowej i automatyki, a także blokady wirników turbin wiatrowych.

Oprócz stale rosnącego asortymentu ponad 30 000 pozycji katalogowych, grupa ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i jest uważana na arenie międzynarodowej za jednego z liderów rynku i jakości.

Innowacje poprzez tradycję:

ROEMHELD ma swoje początki w odlewni Friedrichshütte, założonej w 1707 roku, która wciąż należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez firmy usługowe i handlowe w ponad 50 krajach.

Dzięki klientom, w szczególności z branży inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i rolniczej, Grupa ROEMHELD osiąga roczną sprzedaż na poziomie ponad 110 milionów euro.