Nowy siłownik blokowy „S” do pras i stempli - ciśnienie robocze do 500 barów i temperatura robocza do 200 °C

Bezpiecznie i ergonomicznie mocuje narzędzia i formy do 2 ton za pomocą manipulatora Centrick. ROEMHELD opracował nowy siłownik blokowy „S” do zastosowania w technologii formowania metali, zwłaszcza do wykrawania, który po raz pierwszy można zobaczyć na targach Moulding Expo. Kolejnym tematem targów jest manipulator uchylny Centrick. Upraszcza obsługę ładunków o masie do 2 ton i jest przeznaczony przede wszystkim dla firm oferujących konserwację narzędzi i form. Grupa ROEMHELD przedstawia również przegląd szerokiej gamy siłowników hydraulicznych, kompleksową ofertę imadeł maszynowych HILMA oraz systemów szybkiej wymiany palet STARK.

Grupa ROEMHELD zaprasza do hali 3, stoisko 3A11.

Siłownik blokowy S: Do ciśnień roboczych do 500 barów i temperatur roboczych do 200 °C

Nowe siłowniki blokowe S – jak „strong” – firmy ROEMHELD, zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowania w technologii formowania metali, w tym do tłoczenia i wykrawania. Bardzo solidne i wyjątkowo kompaktowe siłowniki są dalszym rozwinięciem sprawdzonych siłowników blokowych ROEMHELD. Są to uniwersalne, hydrauliczne siłowniki dwustronnego działania, które mogą być stosowane do wszystkich ruchów liniowych o wysokich wymaganiach co do siły. Siłowniki blokowe S mogą wytrzymać wysokie obciążenia mechaniczne i termiczne i nadają się do ciśnień roboczych do 500 barów i temperatur roboczych do 200 ° C. Wersje do 250 ° C są dostępne na życzenie.

Siłowniki blokowe S przenoszą duże obciążenia i siły promieniowe

Siłowniki blokowe S wykazują swoją wytrzymałość szczególnie tam, gdzie należy spodziewać się dużych obciążeń i sił ścinających, na przykład w systemach stempli, pras, gratowania, gięcia i wytłaczania, a także w urządzeniach do łączenia i wciskania.

Wszystkie modele są wyposażone w pierścienie i tuleje prowadzące tłok i tłoczysko, które pochłaniają siły boczne między ruchomymi częściami. Jednocześnie zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi metalu między tłokiem a obudową cylindra, co minimalizuje zużycie mechaniczne. Ze względu na bardzo duże naprężenia występujące w procesach wykrawania, w takich przypadkach ciśnienie robocze w siłowniku blokowym S musi być ograniczone do 250 bar.

Siłowniki blokowe S przenoszą duże obciążenia i siły promieniowe

Siłowniki blokowe S wykazują swoją wytrzymałość szczególnie tam, gdzie należy spodziewać się dużych obciążeń i sił ścinających, na przykład w systemach stempli, pras, gratowania, gięcia i wytłaczania, a także w urządzeniach do łączenia i wciskania.

Wszystkie modele są wyposażone w pierścienie i tuleje prowadzące tłok i tłoczysko, które pochłaniają siły boczne między ruchomymi częściami. Jednocześnie zapobiegają bezpośredniemu kontaktowi metalu między tłokiem a obudową cylindra, co minimalizuje zużycie mechaniczne. Ze względu na bardzo duże naprężenia występujące w procesach wykrawania, w takich przypadkach ciśnienie robocze w siłowniku blokowym S musi być ograniczone do 250 bar.

Wiele możliwości zastosowań

Dzięki licznym wariantom i małym wymiarom siłowniki blokowe S mogą być stosowane w wielu zastosowaniach. Na przykład w formach mogą służyć jako wypychacze rdzenia. Dzięki dużej obciążalności mogą być również stosowane w całkowicie automatycznych systemach produkcyjnych o bardzo krótkim czasie cyklu. Opcjonalne, indukcyjne elementy kontroli położenia krańcowego będą pomocne przy monitorowaniu stanu siłownika.

Pięć modeli: różne średnice tłoka, skoki, systemy uszczelnień

Dostępnych jest pięć rozmiarów o średnicach tłoka od 32 do 80 mm i czterech długościach skoku od 25 do 100 mm. W razie potrzeby standardowy skok można skrócić o 5 do 29 mm za pomocą tulei redukcyjnej. Dostępne są warianty tłoczysk z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym.

Manipulator uchylno-uchylny Centrick do konserwacji narzędzi do 2 t

Dzięki kompaktowemu manipulatorowi uchylnemu Centrick firma ROEMHELD zwraca się do firm, które prezentują narzędzia i formy na targach Moulding Expo. Za jego pomocą ładunki o masie do 2000 kg można obracać w sposób ciągły oraz przechylać nawet o 90°.

Detal jest obracany wokół wirtualnej, górnej osi. W rezultacie komponent tylko się obraca, ale translacyjnie zachowuje swoją pozycję w przestrzeni. Jego wysokość i środek ciężkości zmieniają się tylko nieznacznie po przechyleniu.

Oznacza to, że narzędzia mogą być optymalnie rozmieszczone w pobliżu elementu, potrzeba mniej miejsca na podłodze, a dzięki stałemu środkowi ciężkości nie jest wymagany skok kompensacyjny, dzięki czemu prace można wykonywać bardziej ergonomicznie i szybko.

Dostępne są dwie wersje, do 500 kg lub do 2000 kg ładunku. Oba modele są opcjonalnie dostępne z regulacją wysokości.

Obsługiwany jest za pomocą pilota kablowego w trybie impulsowym lub z programowalnym sterownikiem logicznym do powtarzalnej produkcji seryjnej z kontrolą sekwencji. Napęd zapewniają cichobieżne silniki elektryczne, które działają przy napieciu 230 V.

Szeroka gama siłowników hydraulicznych

Przegląd szerokiej gamy siłowników hydraulicznych ROEMHELD do produkcji narzędzi i form stanowi dopełnienie asortymentu targowego. Oprócz zwartych, jedno- i dwustronnego działania standardowych elementów, które mogą być używane do obsługi suwaków, sworzni rdzeniowych, cięgieł i płyt ciągnących, można również zobaczyć specyficzne dla klienta rozwiązania. Na przykład cylindry blokowe ze zintegrowanymi kanałami chłodzącymi i specjalną technologią uszczelnienia nadają się do zastosowania w wysokich temperaturach w odlewniach i kuźniach, a także w szczególnie brudnych procesach roboczych. Można je stosować pod kątem do 240 °.

Systemy mocujące z punktem zerowym STARK i imadła maszynowe HILMA

ROEMHELD na targach prezentuje również systemy paletowe STARK i imadła maszynowe HILMA. Zero-punktowe systemy mocowania ułatwiają precyzyjną obróbkę narzędzi i form na różnych maszynach. Punkt zerowy służy jako punkt odniesienia, dzięki czemu komponent jest pozycjonowany dokładnie i odtwarzalnie w dowolnym momencie. Jednocześnie dzięki określonemu punktowi zerowemu koszty instalacji zwracają się poprzez zredukowanie czasów przezbrojeń.

STARK ma szeroką ofertę szybkich systemów paletowych dla przemysłu metalowego i przetwórstwa tworzyw sztucznych, który jest stale uzupełniany przez produkty specyficzne i indywidualne dla klienta.

Dużą różnorodność imadeł maszynowych HILMA do precyzyjnego mocowania i pozycjonowania obrabianych przedmiotów o różnych rozmiarach. Imadła można stosować zarówno poziomo, jak i pionowo i można je dostosować do przestrzeni roboczych, powierzchni mocujących i zadań obróbki przy użyciu różnych parametrów.

Dostępna jest również szeroka gama szybkozaciskowych szczęk, warianty z wyświetlaczem siły mocowania do bezstopniowego i dokładnego wprowadzania i kontroli siły mocowania, a także konstrukcje do mocowania delikatnych przedmiotów bez zniekształceń. Ma to znaczący pozytywny wpływ na niezawodność procesu i upraszcza działanie systemów mocujących

ROEMHELD

Niezależnie od tego, czy chodzi o samoloty, samochody, obrabiarki czy obudowy do smartfonów: technologie i produkty z grupy ROEMHELD od ponad 60 lat są wykorzystywane do produkcji wielu towarów przemysłowych i towarów dla konsumentów końcowych.

Wydajne rozwiązania w zakresie technik mocowania elementów obrabianych, a także narzędzi do obróbki metalu i obróbki tworzyw sztucznych stanowią trzon stale rosnącego portfolio. Uzupełnieniem są komponenty i systemy do montażu i organizacji miejsca pracy, techniki napędowej i automatyki, a także blokady wirników turbin wiatrowych.

Oprócz stale rosnącego asortymentu ponad 30 000 pozycji katalogowych, grupa ROEMHELD specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji rozwiązań dostosowanych do potrzeb klientów i jest uważana na arenie międzynarodowej za jednego z liderów rynku i jakości.

ROEMHELD ma swoje początki w odlewni Friedrichshütte, założonej w 1707 roku, która wciąż należy do grupy ROEMHELD i jest jedną z najstarszych aktywnych firm przemysłowych w Niemczech.

Zarządzana przez właścicieli grupa firm zatrudnia około 560 osób w trzech lokalizacjach w Laubach, Hilchenbach i Rankweil / Austria i jest reprezentowana przez firmy usługowe i handlowe w ponad 50 krajach.

Dzięki klientom, w szczególności z branży inżynierii mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i rolniczej, Grupa ROEMHELD osiąga roczną sprzedaż na poziomie ponad 110 milionów euro.