Mobilne stanowisko montażowe do rowerów elektrycznych Bike-Promobil

                W dzisiejszych czasach rowery i e-rowery to idealny środek transportu odpowiedni do codziennego użytku. Stale rosnący popyt na rowery ze wspomaganiem elektrycznym stawia producentom oraz serwisom nowe wyzwania.

Wysoka waga rowerów elektrycznych wynosząca nierzadko około 30 kg, wrażliwe powierzchnie lakierowane oraz mnogość kształtów i materiałów ram sprawiają, że dotychczas stosowane urządzenia montażowe i serwisowe osiągnęły granice swoich możliwości.

Obecnie używane urządzenia zazwyczaj nie są mobilne, a obracanie roweru w osi poziomej jest zwykle możliwe tylko przy udziale dwóch osób. Różne punkty montażowe wymagają również konieczności podnoszenia i opuszczania oraz regulacji pionowej.

Mobilne stanowisko montażowo-serwisowe Bike-Promobil eliminuje wady wcześniej stosowanych urządzeń.

Dzięki Bike-Promobil montaż i serwis rowerów, w tym elektrycznych odbywa się zawsze:

  • na właściwej i ergonomicznej dla technika wysokości, dzięki precyzyjnej elektrycznej regulacji wysokości,
  • we właściwym położeniu, dzięki elektrycznej lub manualnej realizacji osi obrotu 360°,
  • we właściwym i niekoniecznie stacjonarnym miejscu, dzięki zabudowie na module jezdnym i zasilaniu bateryjnemu.

 

Główne korzyści:

  • zdecydowany wzrost wydajności i efektywności dzięki skróceniu czasu montażu i serwisu,
  • poprawa ergonomii i wzrost zadowolenia i motywacji pracowników,
  • krótki czas amortyzacji urządzenia.

Nośność stanowiska to aż 100 kg, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla ciężkich rowerów elektrycznych.

Urządzenie obsługuje w sposób zautomatyzowany manipulację rowerem w kilku płaszczyznach, bez użycia lub z minimalnym udziałem siły ludzkich mięśni. Zarówno regulacja wysokości jak i obrót są realizowane bezstopniowo za pomocą przycisków ręcznych lub nożnych.

Dzięki zastosowaniu elektrycznej kolumny podnośnej o skoku 1000 mm rowery elektryczne mogą być w sposób ergonomiczny unoszone z poziomu podłogi.

Napędzany elektrycznie moduł obrotowy pozwala na nieograniczony, dwukierunkowy obrót roweru w osi poziomej. Samohamowny układ obrotu umożliwia pozycjonowanie i zatrzymanie roweru w dowolnie wybranej pozycji.

Dzięki zamocowaniu kolumny podnośnej na module jezdnym całe stanowisko montażowe jest w pełni mobilne i może być w łatwy sposób przesunięte w dowolne miejsce. Zasilanie kolumny podnośnej oraz modułu obrotowego jest realizowane za pomocą baterii.

Specjalny uchwyt rowerowy można w łatwy sposób przymocować do płyty montażowej modułu obrotowego bazując na standardowym połączeniu.

Dodatkowym atutem jest możliwość rekonfigurowania stanowiska w oparciu o rodzinę przemysłowych modułów funkcyjnych modulog, co za tym idzie łatwość rozbudowy lub przebudowy stanowiska np. zmiana z wersji mobilnej na stacjonarną.

Ponadto modulog dedykowane są do pracy w warunkach produkcyjno-przemysłowych, co gwarantuje niezawodność i bardzo długi okres eksploatacji urządzenia.