Innowacyjna detekcja stanu zwiększa niezawodność procesu

Nowa koncepcja mocowania z pełną kontrolą, opracowana wspólnie z AUGUST WENZLER MASCHINENBAU GmbH

Dedykowane do przyrządów obróbkowych zintegrowanych z obrabiarką

W przypadku wysoko wydajnej obróbki detali często kładzie się nacisk na optymalizację osprzętu do obróbki i przyrządu obróbkowego wraz z jego elementami mocującymi. Istnieje wiele zmiennych mających wpływ na proces, ale sytuacja początkowa jest w dużej mierze zdeterminowana przez półfabrykat detalu, który ma być zamocowany.

Ukierunkowanie na jakości półfabrykatu

Decydującym czynnikiem jest jakość półfabrykatu i jego prawidłowe mocowanie, które należy stale monitorować. W ten sposób już na wczesnym etapie podejmuje się decyzję, czy dalsza obróbka jest możliwa i czy jest opłacalna. Dzięki wykryciu wadliwej części, można zaoszczędzić cenne zasoby i koszty związane z obróbką: 

w takim przypadku detal jest odrzucany na wczesnym etapie produkcji i nie przechodzi przez cały łańcuch procesu.

Partnerstwo z Wenzler

Opierając się na tym pomyśle, AUGUST WENZLER MASCHINENBAU GmbH ze Spaichingen w Baden opracował innowacyjną koncepcję mocowania przy ścisłej współpracy z Römheld GmbH Friedrichshütte. Nowa koncepcja mocowania z sensorycznymi elementami mocującymi firmy ROEMHELD umożliwia pomiar różnych stanów komponentów w procesie obróbki. Od załadunku, poprzez obróbkę, aż po rozładunek, jakość może być ciągle monitorowana i dokumentowana.

Istotą tej innowacji są nowe elementy mocujące ROEMHELD, elektryfikacja oraz cyfrowa transmisja danych z urządzenia mocującego do obrabiarki. W tym celu ROEMHELD opracował odpowiednią technologię mocowania z czujnikami kontrolującymi stan detalu, wdrożoną oraz poddaną ocenie w całym procesie obróbki przez firmę WENZLER.

Z niecierpliwością czekamy na dalszą owocną współpracę z firmą WENZLER w tej dziedzinie.

Tutaj możesz zobaczyć wideo aplikacyjne projektu ...