Innowacje na targach K 2019

Römheld Rivi na targach K: ekspert w dziedzinie technologii magnetycznego mocowania do zastosowań wysokotemperaturowych.

Na targ ach K Römheld Rivi GmbH zaprezentuje płyty magnetyczne do mocowania narzędzi i form w wysokich temperaturach.

Spółka założona w ubiegłym roku przez ROEMHELD i jego długoletniego partnera Rivi Magnetics S.r.l. jest reakcją na zauważalny wzrost zainteresowania elastyczną technologią szybkiego mocowania dla temperatur roboczych powyżej 120 ° C. Firma rejestruje zwiększone zapotrzebowanie zarówno na fabryczne wyposażenie producentów maszyn, jak i na modernizację przez użytkowników. Römheld Rivi zaprezentuje technologię mocowania magnetycznego ROEMHELD w hali 11 na stoisku C68.

W zależności od modelu systemy M-TECS przeznaczone są do temperatur do 80 ° C, 120 ° C lub 240 ° C. Stosowane są od wielu lat w formowaniu wtryskowym, a także w przemyśle gumowym oraz w prasach formujących i tłoczniach. Mogą być wykorzystywane do form o wadze nawet kilku ton.

Systemy mocowania magnetycznego ROEMHELD mogą być zaprojektowane zgodnie z odpowiednimi wymaganiami dotyczącymi wielkości, geometrii, siły mocowania oraz wyposażenia. Wytwarzane przez Römheld Rivi  zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klienta, w krótkim czasie ze standardowych elementów.

Mocowanie narzędzi i form o różnej geometrii i ciężarze w ciągu kilku sekund

Działanie magnetycznych systemów mocowania podczas ich pracy jest niezależne od zasilania. Kilkusekundowy impuls prądowy pozwala na zamocowanie prawie wszystkich narzędzi i form wykonanych z materiałów ferromagnetycznych na całej ich powierzchni, z wysoką sztywnością,
a następnie późniejsze ich odmocowanie. Standaryzacja narzędzi nie jest konieczna. Równomierny rozkład siły mocowania zapewnia niskie zużycie narzędzia. Pole magnetyczne wytwarzane przez magnesy trwałe przenika tylko kilka milimetrów w głąb formy, a jest w stanie przenieść połówki narzędzia ważące nawet kilka ton razem zachowując dokładną pozycję i absolutną równoległość. Wszystkie magnetyczne systemy mocujące ROEMHELD spełniają aktualne normy dotyczące wtryskarek i pras do wulkanizacji gumy. Są zgodne ze specyfikacjami dotyczącym istotnych sygnałów, takich jak magnetyzacja, zasilanie, monitorowanie narzędzia/formy i awaryjne zatrzymanie na poziomach wydajności „d” i „e”. Sygnały bezpieczeństwa i komunikaty o błędach są wyświetlane na panelu sterowania.

Wszystkie systemy składają się tylko z kilku elementów i nie posiadają ruchomych części, więc są w zasadzie bezobsługowe. Ponadto zazwyczaj można je zainstalować na istniejących maszynach w ciągu kilku godzin.